מעלית קיימת

כל מה שאתה צריך לדעת על המעלית שלך.

שיפוץ מעליות

ייעוץ לשרות מעליות

ייעוץ ותכנון מעליות חדשות

שדרוג מעליות

אבחון מצב מעלית – אקספרטיזה של AON

ייעוץ ומעקב ליקויי בטיחות

סקר תנועה לבניינים קיימים וחדשים

שיפוץ מעליות

מעלית בשונה ממכונית או כל מכשיר חשמלי ביתי, מותקנת בהקמת הבניין ומתיישנת ככל מתקן אלקטרו מכני היא מתבלה מתיישנת ואינה תואמת לתקני בטיחות עדכניים. אשר על כן שיפוץ מעליות הינה פעולה הכרחית ושכיחה שיש לבצעה כל תקופה שבין 10 ועד 20 שנה לפעילותה (תלוי במידת אינטנסיביות פעולתה). שיפוץ מעלית זה פרויקט הדורש תכנון מוקדם תוך קביעת סדרי עדיפויות והתאמה תקציבית בתחום תוך כדי תכנון מוקפד ובהתאמה לצרכי הלקוח. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות שיפוץ מעליות – אנשי המקצוע של אפיק פה לעשות לכם מעט סדר.

מתי אנו נצטרך שירותי שיפוץ מעלית ולמי זה מתאים?

משקי בית, ועדי בתים משותפים ובעלי עסקים מתלבטים בשאלה מתי נכון לשפץ את המעלית שלנו. הלכה למעשה אנו למדים כי ישנם מספר מקרים בהם אנו נרצה לשפץ את המעלית שלנו. בין המקרים הנפוצים בהם אנו נרצה לשפץ את המעלית שלנו אנו רואים:

 • תקלות והשבתות מרובות בפעולת המעלית – כשמעלית מתיישנת ומתבלה בדומה למכונית או כל מערכת אלקטרו מכנית היא נוטה להתקלקל ולשבש את איכות חייהם של המשתמשים.
 • בטיחות – בטיחות הינה ערך עליון מבחינתנו, לכן כאשר אנחנו ניגשים אל שיפוץ מעלית הדבר הראשון אותו אנו נרצה לעשות הוא לשים דגש על עולמות הבטיחות ולהפוך את המעלית לבטוחה ועומדת בכל התקנים הרלוונטיים והמחמירים ביותר.
 • כחלק משיפוץ נרחב יותר – משקי בית לצד עסקים רבים בוחרים לשפץ את המעלית שלהם כחלק מן שיפוץ נרחב יותר אותו הם מיישמים – זהו יכול להיות שיפוץ מקיף של הבניין ו/או שיפור חזית הבניין, גרם המדרגות והמעלית. 
 • אסתטיקה ומראה עיצובי יותר – אנשים רבים בוחרים לשפץ את המעלית שלהם כאשר הם רוצים לתת למעלית נופך הרבה יותר עיצובי ואסתטי. אנו עדים למעליות רבות אשר נותנות תחושה "לא מזמינה" כתוצאה מאסתטיקה לקויה ומראה לא מזמין. דרך שיפוץ מעליות עם חברה המתמחה בתחום ניתן לשדרג את המעלית אלפי מונים ולעמוד בסטנדרטים גבוהים מבחינה עיצובית.
 • נוחות ופונקציונאליות – אנו נרצה לשפץ את המעלית כאשר נרצה לתרום לנוחות ולפונקציונאליות של המעלית לרבות הגדלה של המעלית והתאמתה לשטח.
 • שינוי יעוד הבניין –לא אחת בניינים משנים יעודם ממשרדים למגורים או לבתי מלון ועוד שינויים לרוב. לכל בנין משטר התעבורה האנכית המתאים לו ויש צורך להתאים את המעליות למשטר התנועה החדש. שינוי כזה דורש תכנון ושיפוץ המעליות שתתאמנה לייעודן.
 • הנגשת נכים – החובה להנגיש מקומות ציבוריים מחייב התאמת המעליות להנגשת נכים ודורש להתאים את מפתחי הדלתות, דיוקי העצירה, מערכות כריזה ולחצני ברייל למוגבלי הראיה

הקשר בין שיפוץ מעליות להעלאת ערך הנכס

מעלית מהווה חלק בלתי נפרד מן החיים שלנו ויש לה השפעה רבה על איכות החיים שלנו, אתם תופתעו לשמוע אך גם על ערך הנכס והדירות בבניין המשותף. שיפוץ מעליות הפך בשנים האחרונות לביטוי שגור אצל בניינים ומשקי בית רבים אשר החליטו שאינם מעוניינים להסתפק במעלית סבירה וישנה אותה קיבלו בעבר ומבקשים ללא לאות לשדרג את המעלית ולשפר את איכות החיים ואת לובי הבניין. 

אנו למדים כי מראה מיושן ומוזנח של מעלית לצד מעלית מיושנת מעידים על בניין אשר לא משקיע משאבים בתחזוקת השטחים והרכוש המשותף. אנו מאמינים כי שיפוץ מעלית הינה פעולה הכרחית המקדמת את מוניטין הבניין אלפי מונים, לשפר את איכות החיים של הדיירים, להפוך את הבניין למקום נעים יותר להיכנס אליו ואיך לא – להעלות את ערכי הנכסים בצורה משמעותית.

החשיבות בתכנון נכון של שיפוץ המעלית

אנו מניחים שיצא לכם לשמוע פעמים רבות את הביטוי "תכנון מעליות", זוהי למעשה כותרת כללית אל מגוון רחב של פעולות אשר נעשות על ידי מומחים בתחום הייעוץ למעליות. כאשר אנחנו מדברים על שיפוץ מעלית אנו מדברים על הצורך בתכנון נכון של המעלית – תכנון תעבורה אנכית של משתמשים, דגש רב על בטיחות ועמידה בדרישות התקן המחמירים, הקטנת זמני ההשבתה למינימום, לצד עבודות נוספות. עבודות אלו צריכות להיעשות על ידי חברות מורשות בעלות ניסיון רלוונטי לסוג העבודה  ואך ורק אל מול בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר עובד עם כל ההיתרים והאישורים הרלוונטיים לביצוע המלאכה.

התאמה של המעלית בהתאמה אישית לצרכים שלנו

מעלית כבר מזמן אינה רק פתרון תעבורה אנכית אשר תפקידו להעביר "נוסעים" ממקום אחד למקום אחר. בשנים האחרונות אנו רואים את עולם עיצוב הפנים "מתפוצץ" ואנשים רבים החלו להבין את החשיבות בהתאמה של המעלית לחלל בעיצוביות ובהתאמה אישית לצרכים שלנו. דרך שיפוץ מעליות אנו יכולים להתאים את המעלית בצורה אסתטית לחלל ולא לפגוע בהרמוניה של החלל. אנו רואים חשיבות רבה בהתאמה של המעלית וסביבתה אל סגנון החלל ואל פלטת הצבעים הקיימת – כך המעלית נהיית חלק בלתי נפרד מהחלל ולא פוגעת במרקם הקיים.

מה כולל שירות שיפוץ מעליות?

שירות שיפוץ מעליות הינו פרויקט המתוכנן ומבוצע בהתאמה אישית לצרכי הלקוח. אין שיפוץ מעלית אחת דומה או זהה למעלית אחרת. באחת הבלאי יהיה ממערכת ההנע, באחרת במערכות הדלתות ובשלישית לוח הפיקוד. התאמת השיפוץ תלויה במצב הטכני של מכלולי המעלית מידת תרומתם לתקלות או לצורך לשפר את בטיחות המעלית. תכנון מעלית בצורה מקצועית בהתאם לכל תווי התקן המחמירים.

לשאלות מה לשפץ, מתי לשפץ ומי ישפץ לנו באפיק אוברמן ניב הניסיון המוכח והמוצלח של שיפוץ ושידרוג אלפי מעליות מדן ועד אילת.

השירותים שלנו כוללים:

 • סקר מצב המעלית הקיימת ועריכת פרוגרמת שיפוץ מומלץ.
 • הכנת מפרט טכני על פי היקף השיפוץ הנדרש והמוגדר.
 • הפצת המפרט למספר חברות מעליות לקבלת הצעת מחיר על בסיס המפרט.
 • עריכת טבלת השוואה, ייעוץ וסיוע בבחירת הקבלן המבצע
 • פיקוח עליות על ביצוע השיפוץ
 • בדיקת קבלה והתאמה של השיפוץ למפרט שהוזמן.

כל אלו הם רק חלק מן השירותים הניתנים על ידנו במסגרת הייעוץ לשיפוץ מעלית. 

בין תבחרו בנו או לא, לפני החלטה על ביצוע שיפוץ אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם חברה המתמחה בתחום אשר תעזור לכם לאפיין את הצרכים שלכם ותתאים עבורכם את תכנית העבודה הטובה ביותר עבורכם.

ההוצאה הכספית של הייעוץ לשיפוץ מחזירה עצמה פי כמה בכל מקרה של החלטה על שיפוץ לא נכון לא מתאים ולא איכותי.

קיימת חשיבות מכרעת לעבודה עם מומחים. מניסיוננו פגשנו במהלך השנים אנשים רבים אשר הציגו את עצמם כבעלי מקצוע אך היו ללא ניסיון ו/או מוניטין מספק בתחום. כתוצאה מפניה אל אותם אנשים מצאו את עצמם וועדי הבתים מבזבזים משאבים רבים, כסף וזמן יקר מפז. תכנון מעלית ו/או שיפוץ מעלית צריך להיעשות בצורה מקצועית, יצירתית בלתי תלויה וניסיון רב.

תכנון השיפוץ דורשת הכנת מפרט טכני מרוכז ומפורט אשר יצטרך לאחד בהרמוניה מושלמת בין עיצוביות ואסתטיות, פונקציונאליות ובטיחות. 

בחירת בעל מקצוע לשם שיפוץ מעליות: איך לעשות זאת בצורה נכונה?

בחירת בעל מקצוע לשם שיפוץ מעליות יכולה להיות מלאכה לא פשוטה, יחד עם זאת היועצים של אפיק ריכזו עבורכם מספר היבטים שיעזרו לכם לבחור את בעל המקצוע הטוב ביותר עבורכם:

 • המשולש הקדוש: ניסיון, ותק ומוניטין – אנו נרצה לבדוק שבעל המקצוע ו/או החברה איתה אנו עובדים בעלי המשולש הקדוש – ניסיון ותק ומוניטין. חברה בעלת ניסיון לצד ותק בתחום תדע איך לגשת בצורה נכונה אל המלאכה תוך כדי שהיא מאפיינת את הצרכים שלנו לפרטי פרטים. כמו כן, המוניטין של החברה מעיד לא מעט על פועלה ועל טיב השירות שלה.
 • חוג לקוחות – אנו למדים כי חוג הלקוחות של החברה מעיד לא מעט עליה. אנו נרצה לבדוק מי הם חוג הלקוחות של החברה ואף נוכל לבקש לדבר עם אחד מן הלקוחות על מנת לשמוע את דעתם האובייקטיבית על בעל המלאכה.
 • אחריות מקצועית – שיפוץ מעליות איננה מלאכה פשוטה וטומנת בחובה לא מעט אתגרים. אנו נרצה לעבוד אך ורק עם חברה המספקת אחריות מקצועית לצד ביטוח עבודה. אנו למדים כי תכנון ושיפוץ מעליות דורש דיוק, מקצועיות ומיומנות – ולעיתים דברים יכולים להשתבש כתוצאה מתכנון ועבודה לא מקצועית. על מנת להימנע ממצבים כאלו אנו נרצה לוודא כי אנחנו מקבלים מעטפת מלאה בעניין זה.
 • עבודה לצד חוזה מפורט ומסודר – באפיק אנחנו אוהבים שהכל הולך לפי הספר, בדקו כי החברה שאיתה אתם עובדים עובדת איתכם יחד עם חוזה מפורט ומסודר בו יפורטו כל התהליכים אשר יתבצעו במהלך תכנון המעלית לרבות חומרים, עלויות ואחריות מקצועית.

אפיק – מומחים בשיפוץ מעליות

חברת אפיק בקרה תכנון וניהול מעליות הוקמה בשנת 1986 לשם בקרה על טיב השירות של חברות המעליות. במרוצת השנים החברה התמזגה עם משרד תכנון המעליות אוברמן ניב כדי להעניק שירות ומעטפת מלאה ללקוחות וכיום נקראת – "אפיק אוברמן ניב".

אפיק אוברמן ניב יועצים לתעבורה אנכית מומחים בתכנון מעליות חדשות, שיפוץ מעליות קיימות ובקרת שרות. לנו ידע נרחב לצד ניסיון רב שנין ומוניטין בתחום. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו ולבחור נכון – זה הזמן לבחור אפיק אוברמן ניב.

ליצירת קשר

ייעוץ לשרות מעליות

מי בודק את השרות למעלית שלך ומי מאשר את המחירים?

כידוע, לצורך פעולה תקינה, בטוחה וחלקה של מעלית נדרשים טיפול ואחזקה ברמה גבוהה.
לכן כדאי שיהיה פיקוח על השירות – מטעמך.

תן לנו לבדוק את השרות שאתה מקבל.

הייעוץ על השרות משפיע על רמת הטיפול שאתה מקבל מחברת המעליות. הפחתה במספר התקלות,
ניצול יעיל יותר של המעליות והקטנת זמני ההשבתה.

הפיקוח שלנו נערך על בסיס קבוע וכולל:

 • בדיקת הסכם השרות למעליות שלך והתאמתו לצרכיך
 • בדיקת טיב השרות ואיכות הביצוע אל מול המחיר
 • בדיקה ואישור חשבונות שרות, תיקונים וחלפים
 • מעקב תקלות חוזרות
 • השתתפות במו"מ לחידוש הסכם השרות
 • ייעוץ שוטף וייצוג הלקוח מול חברות השרות

מניסיוננו באלפי מעליות, הייעוץ אותו אנו מעניקים משפר את תפקוד המעליות וחוסך בעלויות האחזקה שלהן.

כשהאיכות עולה – העלות יורדת.
ליצירת קשר

ייעוץ ותכנון מעליות חדשות

למי זה מתאים?

משרדים

מסחר

ציבורי

מגורים

מלון

 

 • כמות המעליות והדרגנועים על מגוון סוגיהם, שונים ומותאמים לכל בנין לפי אופיו וכמות האנשים העתידים להשתמש במערכות התעבורה האנכית.
 • כיועצים, יש לנו ב-AON את הניסיון, הכלים והפתרונות לתכנון מערכת התעבורה האנכית המתאימה בדיוק לבניין שלכם.
 • יחד נאפיין את הדרישות ממערכת התעבורה האנכית ובאמצעות כלים ייעודיים נתכנן, נגדיר את המפרט המדויק של המעליות שיאפשרו מענה הולם לרמת השירות שהגדרתם.
 • נתכנן את כמות הפירים והמעליות האופטימאלית לצרכים, היות וכידוע, פירי המעליות גובים שטחי גרעין משמעותיים וכבדים מהבניין.
 • נעבוד עם האדריכלים בעיצוב גרעיני המעליות, נכין תוכניות מפורטות לכל מתקן ונכין מפרט טכני מרוכז, אשר יכיל מידע טכני כולל על כל המעליות והדרגנועים בפרויקט. לאחר גמר התכנון, נסייע בהפצת החומר לספקים, נרכז את הצעות המחיר והמידע הטכני שיתקבל, ונסייע בבחירת ספק המעליות.
 • עם בחירת הספק, נעמוד לעזרתכם בהכנת חוזה הרכישה כמו גם חוזה השרות – לו השפעה מכרעת על איכות השרות ומחירי השרות בתקופת תפעול הבניין.
 • נלווה את התקנת המעליות ונבצע בדיקת קבלה סופית להתאמת המתקנים למפרטים הטכניים.

תכנון מעליות

תכנון מעלית הינה תורה שלמה הדורשת התמקצעות וידע ספציפי בתחום. לצד היכרות עם דרישות רגולטריות שונות, עמידה בתקנים ותקנות וסטנדרטים של זמני המתנה וזמני נסיעה ואספקים אסתטיים יש לקחת בחשבון את כל העניינים הטכניים לצד דרישות הנדסיות ובטיחותיות. חברת אפיק אוברמן ניב מתמחה בתכנון מעליות משנת 1982 ותכננה משך שנות עבודתה אלפי מעליות מסוגים ומשטרי תנועה שונים – בתים פרטיים, בנייני מגורים, רבי קומות, גורדי שחקים, בתי חולים, בתי מלון, בנייני משרדים, עסקים, מוסדות, ארגונים ועוד. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות, בדיוק לשם כך אנשי המקצוע של אפיק אוברמן ניב החליטו לעשות לכם מעט סדר.

מה זה תכנון מעליות?

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא מעט פעמים את הביטוי "תכנון מעליות" כאשר תכננתם להוסיף מעלית חדשה לחלל שלכם אך יחד עם זאת אתם לא בטוחים מה זה בדיוק אומר. תכנון מעליות היא מלאכה אשר צריכה להתבצע על ידי מהנדס מומחה בתחום ודורשת ידע מקיף, מקצועיות, ניסיון והבנה בתחום, תכנון תעבורה אנכית של משתמשים, הקפדה על בטיחות ואף הקטנת זמני ההשבתה למינימום – כל אלו דורשים מקצוענות ומיומנות. לכן עבודה זו תתבצע אך ורק אל מול בעל מקצוע המתמחה, בעל ניסיון ומוניטין בתחום המעליות, התעבורה האנכית והבטיחות.

האם ניתן להקים מעלית בכל מבנה?

במרוצת השנים פגשנו לא מעט אנשים אשר רצו להקים מעליות במבנים שונים, יחד עם זאת ובשונה ממה שרבים נוטים לחשוב אין אפשרות להקים מעלית בכל מבנה. ישנם לא מעט בתים פרטיים ואף נכסים עסקיים אשר הוספה של מעלית עלולה לסכן בצורה משמעותית את יציבות המבנה ואת בטיחות העוברים והשבים. לרוב בניינים אלו כבר בשלבי התכנון ההנדסי לא כללו מעלית ולא ניתן למצוא אצלם תשתית הנדסית מתאימה לתמיכה במעלית כבדה ו/או חציבה של פיר.

לכן אנו ממליצים לכם לעבוד עם חברה המתמחה בתחום אשר תאפיין את המבנה שלכם ואת כל הנתונים ההנדסים והטכניים ותבדוק בצורה הטובה ביותר האם ניתן להקים מעלית במבנה שלכם בצורה בטיחותית ופונקציונאלית אשר לא תערער את יציבות המבנה ואת ביטחון הדיירים והמשתמשים..

"האם העירייה יכולה להערים מכשולים?"

תכנון מעלית הוא משהו אחד אך הוצאה לפועל של התכנון לעיתים יכולה להיות מעט מסובכת וקשה, תכנון מעלית חיצונית דורשת מאיתנו היתרי בנייה מטעם העירייה ו/או הרשות המקומית בה נוספת המעלית. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תבדוק את הנתונים השונים בהתאם למבנה ולבקשה שלכם ובמידה ותמצא השגות משמעותית ורלוונטיות ביחס לתוכניות הבנייה הראשוניות של המבנה ככל הנראה לא תוכלו להוסיף מעלית אל הבניין.

 התאמה של המעלית לחלל: עיצוב בהתאמה אישית

לרוב כאשר אנחנו מדברים על מעלית אנו מדברים על פתרון תעבורה אנכית פונקציונאלי אשר מטרתו להעביר נוסעים ממקום אחד למקום אחר, אך מעבר לפתרון התעבורה הפונקציונאלי והבטיחותי אנו רואים גם את החשיבות במעלית אסתטית ומעוצבת בהתאמה אישית אשר מתאימה את עצמה לחלל בצורה הרמונית ולא פוגעת במרקם העדין והדקורטיבי של החלל. מתכנן מעליות המתמחה בתחום יעזור לכם להתאים את המעלית ברמה העיצובית אל החלל שלכם תוך כדי שאתם לא פוגעים במרקם הקיים, כמו כן אנו רואים חשיבות גבוהה בהתאמה של המעלית לסגנון של החלל ולפלטת הצבעים הנוכחית. כך המעלית מתלבשת כמו "כפפה" ולא פוגעת כלל במרקם הקיים.

ייעוץ ותכנון למעליות חדשות

שירותי ייעוץ ותכנון מעליות מתאים למעליות קיימות ולמעליות חדשות כאחד, יחד עם זאת כאשר אנחנו מדברים על מעליות חדשות אנו צריכים לגשת למלאכה בצורה נקייה תוך כדי בחינת ואפיון החלל בצורה נכונה, מקצועית ובטיחותית. במסגרת ייעוץ ותכנון מעליות חדשות אנשי המקצוע של אפיק יבצעו מגוון רחב של פעולות, ביניהן אנו נראה:

 • ייעוץ ואפיון המעלית – כמות המעליות והדרגנועים על מגוון רחב של סוגיהם, שונים הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה אסתטית ויש להתאים אותם בהתאמה אישית אל כל בניין בהתאם לאופיו וכמות האנשים העתידים להשתמש במערכות התעבורה האנכית. חברת אפיק מתמחה בתכנון מעליות חדשות ובעלת הניסיון, הכלים והפתרונות לתכנון מערכת תעבורה אנכית המתאימה במיוחד לבניין שלכם. אנו נלווה אתכם תוך כדי ייעוץ בהתאמה אישית לצרכים שלכם ואפיון מלא של הדרישות ממערכת התעבורה האנכית באמצעות כלים טכנולוגיים יעודיים, נגדיר את המפרט המדויק של המעליות כך שיוכלו לאפשר לכם ולקהל לקוחותיכם מענה הולם לרמת השירות שהגדרתם.
 • עבודה עם אדריכלים ונותני שירות מן התחום – תכנון מעלית חייב להיתבצע בשיתוף פעולה עם שלל גורמי התכנון. במהלך יהיעוץ ותכנון המעלית החדשה אנחנו נעבוד עם אדריכלים וקונסטרוקטורים לתכנון מיטבי של גרעיני המעליות, נכין תוכניות מפורטות מותאמות אישית בהתאם לצרכים שלכם ולמתקן לצד מפרט טכני מרוכז אשר יכיל את כל המידע הטכני והאינפורמטיבי בכל הקשור לפתרונות התעבורה האנכית בפרויקט. כמו כן, לאחר גמר התכנון אנו נעבוד ללא לאות יחד עם הספקים השונים, נרכז הצעות מחיר לצד מידע טכני שיתקבל ונעזור לכם למצוא את ספק המעליות הטוב ביותר עבורכם.
 • עזרה בבחירת ספק – העבודה לא נגמרת אך ורק בתכנון ראשוני למעלית החדשה שלכם אלא גם בבחירת הספק והתקנת המעלית הלכה למעשה. יחד איתכם נרכז את כל הצעות המחיר השונות לצד המפרטים הטכניים ונסקור מי הוא הספק הטוב ביותר עבורנו. לאחר שנגלה מי הוא הספק הטוב ביותר בשבילכם אנו נכין יחד איתכם חוזה רכישה אשר מהווה ממש כמו חוזה שירות לכל דבר ועניין אשר נחשב בעל השפעה מכרעת על איכות השירות אותו תקבלו והמחירים אותם אתם תשלמו בזמן הפעלת ותפעול המעלית.
 • ליווי התקנת המעלית – לאחר שמצאנו את הספק הטוב ביותר עבורנו וחתמנו על המסדיר את כל ההתנהלות אנו נלווה אתכם לאורך כל תהליך התקנת המעליות ונראה כי הכל מתבצע בהתאם לתוכניות ולמפרט הטכני שנקבע – כך שלא יווצרו בעיות כאלו ו/או אחרות במהלך ההתקנה.
 • בדיקת קבלה סופית – לאחר שהמעליות ושאר פתרונות התעבורה האנכית יותקנו אנו נפעל ללא לאות ונבצע בדיקות קבלה סופית להתאמת המתקנים למפרטים הטכניים.

כמה יעלה לנו תכנון מעליות?

אנשים רבים הניגשים למלאכה תוהים כמה יעלה להם תכנון מעלית, כאשר אנחנו מדברים על תכנון מעלית אנחנו מדברים על פעולה הנעשית במקצועיות וללא רבב על מנת להבטיח בטיחות, איכות ופתרון תעבורה אנכית לצרכים שלכם ולכמות המשתמשים הצפויה. עלות של תכנון מעלית עלול להשתנות בהתאם לסוג הנכס, כמות המעליות, מספר הקומות ועוד. על מנת לדעת מה הוא המחיר עבורכם תצטרכו לעבור שיחת אפיון בה יבדקו כל הצרכים שלכם ויותאם עבורכם פתרון התעבורה האנכית המותאם עבורכם.

מתי אנו נצטרך שירותי תכנון מעליות ולמי זה מתאים?

אנשים רבים תוהים מתי הם הלכה למעשה יצטרכו לעבוד עם שירותי תכנון מעליות ולמי השירות מתאים. אם אנו נרד לעומקם של הדברים אנו נגלה כי שירות זה נועד לקוחות פרטיים המעוניינים להוסיף מעלית למבנה שבבעלותם, ליזמים, אדריכלים, מנהלי פרויקטים, לבעלי משרדים, לאנשים הנמצאים בתחום המסחר, מבנים ציבוריים, מגורים פרטיים, בתים משותפים, בתי מלון ושאר פתרונות הארחה אחרים. אין זה משנה מה הוא סוג הנכס שלכם, כאשר אתם רוצים להוסיף מעלית לסביבה יש לעבוד עם בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר ידאג לאפיין את סביבת הנכס, את הצרכים שלכם ואת הדרכים האופטימליות והטובות ביותר לניצול החלל בצורה בטיחותית לשם התקנת המעלית.

החשיבות בעבודה עם בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין בתחום

במרוצת השנים פגשנו לא מעט אנשים אשר בחרו לעבוד עם בעלי מקצוע ללא ניסיון ו/או מוניטין מספק בתחום, כתוצאה מזה אותם אנשים מצאו את עצמם מבזבזים לא מעט זמן, כסף ומשאבים. תכנון מעלית צריך להיעשות בצורה מקצועית, אחראית, יצירתית ובעלת ניסיון מאחר ואנו צריכים להכין מפרט טכני מרוכז ומפורט אשר מטרתו להכניס את המעלית לחלל בצורה אופטימלית, פונקציונאלית ואיך אפשר שלא – בטיחותית. לכן אנו ממליצים לכם לבדוק כבר מבעוד מועד מי היא החברה ו/או נותן השירות איתו אתם עובדים, מה הוא הניסיון שלו בתחום ומה הוא המוניטין אותו צבר במרוצת השנים.

איך לבחור בעל מקצוע לשם תכנון מעליות?

בחירת בעל מקצוע לשם תכנון מעליות לעיתים יכולה להיות מעייפת, מחיפוש קטן במנועי החיפוש וברשתות החברתיות אנו נחשפים אל עשרות ואף מאות נותני שירות המציעים שירות זה. יחד עם זאת מרחפת העננה – "איך ניתן למצוא את בעל המקצוע הטוב ביותר עבורנו?" אנשי המקצוע של אפיק החליטו לעשות לכם מעט סדר ולרכז עבורכם מספר נקודות שיהפכו את החיים שלכם לקלים הרבה יותר:

 • ניסיון לצד ותק – אחד הדברים החשובים עליהם אנו נרצה לשים את הדגש הוא הניסיון לצד הותק של נותן השירות איתו אנחנו נבחר לעבוד, בעל מקצוע בעל ניסיון לצד ותק בתחום ידע איך לגשת בצורה נכונה אל המלאכה, כבר ראה דבר או שניים בעולם המעליות וידע איך להגיב בצורה יצירתית, נקודתית ומהירה לכל בעיה שתתרחש. עבודה עם בעל מקצוע בעל ניסיון יוצרת לנו שקט נפשי מאחר ואנחנו יודעים שהוא יודע איך לגשת למלאכה.
 • מוניטין – אין מן הנמנע כי בעל מקצוע אשר צבר לעצמו ניסיון ו-ותק בעולם המעליות צבר לעצמו גם מוניטין עם השנים, אנו נרצה לעבוד אך ורק עם בעל מקצוע בעל מוניטין חיובי בעולם המעליות – החל ממקצועיות, מקצוענות, יצירתיות, אמינות, יושרה הגינות ושאר רובדים אחרים אשר יעידו כי מדובר בבן אדם ו/או בחברה איתה אנו רוצים לבצע את ההתקשרות. ניתן למצוא היום לא מעט מידע אודות המוניטין של החברות במנועי החיפוש, ברשתות החברתיות, קולגות לעבודה ועוד.
 • חוג לקוחות (מנישות דומות) – אנו נרצה לבדוק מי הם חוג הלקוחות של אותו בעל מקצוע איתו אנו נבחר לעבוד, בהנחה ואנחנו רוצים לתכנן מעלית לבית פרטי אנו נבקש לראות את לקוחותיו אשר תכננו מעלית לבית פרטי, בהנחה ואנחנו מדברים על מוסד ציבורי אנו נרצה לראות מוסדות ציבוריים בהם לקחה החברה חלק בתכנון המעלית. חוג הלקוחות של בעל המקצוע יכול להעיד לנו לא מעט על איכות העבודה שלו, על הדרך בה הוא רואה ולוקח את עצמו ואף נותנת לנו את האפשרות לגשת אל הלקוחות בצורה עצמאית ולשאול את חוות דעתם האובייקטיבית מרגע תכנון המעלית ועד תפעולה השוטף של המעלית.
 • המלצות – אנו נרצה לעבוד אך ורק עם חברה בעלת המלצות בתחום המעליות, כיום ניתן למצוא המלצות במגוון רחב של דרכים – החל ממנועי חיפוש, רשתות חברתיות, בעלי מקצוע מהתחום שלנו, קולגות לעבודה ואף לשאול באופן עצמאי מבנים הזהים לשלכם בעלי מעליות בחלל.
 • חוזה מפורט ומסודר – אף אחד מאיתנו לא אוהב להרגיש שהוא נוצל או שלא קיבל את כל הזכויות שמגיעות לנו, אנו מאמינים כי הדרך הטובה ביותר להימנע מסיטאוציה שכזו היא יחד עם חוזה מפורט ומסודר. אנו נרצה לעבוד אך ורק עם חברה הנותנת לנו מעטפת מלאה יחד עם חוזה מפורט ומסודר בו יפורטו כל התהליכים אשר יתבצעו במהלך תכנון המעלית – החל משימוש בחומרים, עלויות, אחריות מקצועית, סכומים לתשלום ועוד. עבודה עם חוזה מפורט ומסודר מסדירה את ההתקשרות בצורה חוזית ונכונה ועושה לנו סדר רב.
 • אחריות מקצועית וביטוח עבודה – אנו נרצה לעבוד אך ורק עם חברה המספקת אחריות מקצועית לצד ביטוח עבודה, תכנון מעלית ואף בניית מעלית דורשת לא מעט דיוק, יצירתיות ומקצועיות, לא מעט דברים יכולים להשתבש כתוצאה מתכנון לא נכון. לכן על מנת להימנע ממצבים בהם אתם מוציאים סכומים אסטרונומיים על מנת לתקן בעיות כאלו ו/או אחרות אנו מציעים לכם לבדוק כי החברה איתה אתם עובדים מציעה אחריות מקצועית לצד ביטוח עבודה לאורך כל הדרך.
 • עזרה בבחירת ספק – אחד הדברים החשובים הוא עזרה בבחירת ספק, תכנון הנדסי מפורט ואיכותי הוא התחלה טובה אך אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה שנצטרך בעל מקצוע איכותי לשם הוצאת התכנון לידי פועל. חברת תכנון המעליות איתה אתם עובדים תפנה עבורכם לספקים מתאימים לקבלת הצעות מחיר במטרה למצוא את הספק הטוב ביותר עבורכם הן מבחינה מקצועית והן מבחינה תקציבית. כמו כן אנו נרצה חברה אשר תעזור לנו לכתוב "חוזה עבודה" אל מול ספק המעליות החדש אשר ישפיעו על חווית השירות והמחירים אותם אתם תשלמו במסגרת הפעלת המעלית.
 • ליווי לאורך התקנת המעלית – אנו נרצה לעבוד עם חברה אשר מלווה אותנו לאורך כל התקנת המעלית, כך אנו נוכל לדעת שכל פעולות ההתקנה והתכנונים ההנדסאים נעשו בהתאם למתוכנן וללא שום בעיות
 • אין שני לרושם ראשוני – אם אתם שואלים אותנו אין שני לרושם ראשוני, אנחנו יכולים לקרוא על חברה ולשמוע עליה לא מעט המלצות אך בסופו של יום הרושם הראשוני הוא זה שקובע. אנו ממליצים לכם לגשת אל המשרדים של אותה חברה על מנת לשמוע על פועלה ולהכיר את הנפשות הפועלות, כך תוכלו לגבש דעה אובייקטיבית בהתאם לפגישה שלכם, לדברים ששמעתם ולשאלות ששאלתם.

חברת אפיק אוברמן ניב הינה מהחברות המובילות ביותר בישראל בתחום תכנון המעליות ונותנת לכם את האפשרות ליהנות משירות תכנון מעליות מקצועי וללא שום עוררין.

אפיק – ליווי מקצועי לאורך כל שלבי הפרויקט

חברת אפיק אוברמן ניב מאמינה בליווי מקצועי לאורך כל שלבי הפרויקט ונמצאת איתכם במעקב ובשיתוף פעולה מלא לאורך כל התהליך, החל מאפיון הצרכים שלכם בהתאם לסוג המבנה, הכנת המפרט הטכני של המעלית והתוכניות השונות ועד הפעלת המעלית הלכה למעשה בשטח שלכם. החברה מתמחה גם בבקרת שירות ובעלת ניסיון משמעותי בתחום מה שעוזר לכם להוציא את המיטב מן המעלית שלכם ולהאריך בצורה משמעותית את אורח החיים שלה.

עבודה עם טכנולוגיות מתקדמות ומובילות

הוספת מעליות לבניינים קיימים ו/או תמ"א 38

אמרתם תכנון מעליות – אמרתם אפיק

ליצירת קשר

שדרוג מעליות

משקי בית, בתים משותפים ובנייני עסקים רבים בוחרים לשדרג את המעליות שלהם. שדרוג מעלית הינה פעולה הכרחית אשר משדרגת אלפי מונים את פתרון התעבורה האנכי שלכם אך דורשת באותה הנשימה גם תכנון מקצועי והתאמה לצרכי הלקוח. במהלך שדרוג מעלית אנו נצטרך לקחת בחשבון צרכים אסתטיים לצד צרכים הנדסיים ובטיחותיים. אנחנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות בכל הקשור לשדרוג מעליות – בדיוק לשם כך אנשי המקצוע של אפיק אוברמן ניב נמצאים כאן בשבילכם.

החשיבות בתכנון נכון של המעלית

שדרוג מעלית הינה פעולה הכרחית אשר נעשית לשם תחזוקת המעלית הקיימת הן מבחינה פונקציונאלית, אסתטית וגם מבחינה בטיחותית. אנחנו רואים חשיבות בתכנון מעלית בצורה נכונה על ידי בעל מקצוע המתמחה בתחום. תכנון ושדרוג מעליות דורש מקצועיות, ידע, ניסיון והבנה נרחבת בתכנון של תעבורה אנכית של משתמשים. בזמן תכנון של המעלית אנחנו נוגעים במגוון רחב של נושאים טכניים, תחזוקתיים ואסתטיים לרבות – הקפדה על בטיחות, הקטנת זמני ההשבתה למינימום ונושאים נוספים.

 

האם שדרוג מעלית מעלה את ערך הנכס שלנו?

במרוצת השנים פגשנו משקי בית רבים אשר שמעו כי שדרוג מעלית מעלה ומשדרג את ערך הנכס שלהם. אנחנו למדים כי מעלית הינה חלק בלתי נפרד מן החיים שלנו ויש לה השפעות רבות בכל הקשור לאיכות החיים שלנו. אנו למדים כי מראה מיושן של מעלית לצד חוסר תחזוקה של האזורים המשותפים בבניין מורידים משמעותית מערך הבניין ומן אורח החיים של הדיירים בו.

בדיוק לשם כך אנחנו רואים משקי בית רבים אשר בוחרים לשדרג את המעלית שלהם, את חזית הבניין שלהם ואת אורח החיים שלהם – כאשר אתם משפרים את אורח החיים של תושבי הבניין אתם הופכים את הבניין שלכם ואת המעלית בפרט למקום נעים, אסתטי, משודרג ומתוחזק יותר להיכנס אליו – מה שגורם גם להעלאה בערך הנכס.

 

שדרוג מעלית: מתי אנחנו נרצה לשדרג את המעלית שלנו?

בשנים האחרונות אתם שומעים ורואים משקי בית, בניינים משותפים ועסקים רבים אשר בוחרים לשפץ את המעליות שלהם. אך יחד עם זאת אתם תוהים מה הם המקרים בהם אתם תרצו לשדרג את המעלית שלכם. ניכר כי ישנם מספר רב של מקרים בהם אנו נרצה לשדרג את המעלית שלנו. בין המקרים הבולטים אנו רואים:

 • אסתטיקה ועיצוביות בהתאמה אישית – ניכר כי זו אחת מן הסיבות המרכזיות בגינן אנשים בוחרים לשדרג את המעלית שלהם. אנשים רבים רוצים לשדרג את המעלית שלהם על מנתת לתת בה נופך עיצובי ואסתטי הרבה יותר. אנו רואים מעליות רבות אשר "אינן מזמינות" להיכנס אליהן כתוצאה מעיצוביות וחוסר בתחזוקה. דרך שדרוג מעלית ניתן לשדרג בצורה משמעותית את הנראות הכללית של המעלית ולהפוך אותה מזמינה הרבה יותר.
 • נוחות ופונקציונאליות – לעיתים קיים הצורך להתאים את פתרון התעבורה האנכי לחלל, אנו נרצה לשפץ ולשדרג את המעלית שלנו כאשר אנחנו נרצה לשפר את הנוחות של המעלית ואת הפונקציונאליות שלה. במקרים אלו לרוב אנחנו נרצה להגדיל את המעלית ולהתאים אותה לשטח ולכמות האנשים בבניין.
 • כחלק משיפוץ של הבניין ושיפוצים נרחבים – לעיתים שדרוג מעליות קורה כחלק משיפוץ מלא של חזית הבניין. שדרוג מעליות קורה בזמן שיפוץ מקיף של הבניין ולעיתים משיפוץ נקודתי של גרם המדרגות לשם שיפור איכות החיים של הדיירים.
 • בטיחות כערך עליון – אנחנו מסתכלים על בטיחות כערך עליון לכל דבר ועניין. מקרים רבים של שדרוג מעליות נעשה מהרצון לשמור על מעלית בטיחותית ומתוחזקת ככל האפשר. אנו נרצה לשים דגש על הבטיחות ולבדוק שהמעלית שלנו עומדת בכל התקנים הרלוונטיים.

 

מה הם הדברים הנעשים בזמן שדרוג מעלית?

שדרוג מעלית הינו שם כולל למגוון רחב של פעולות הנעשות בהתאמה אישית לצרכים של הלקוח. אנחנו למדים כי מה שמתאים ללקוח אחד לא יתאים ללקוח אחר, אך יחד עם זאת בין ארסנל השירותים הניתנים במסגרת שדרוג מעליות אנחנו רואים:

 • תכנון מקיף ומקצועי של המעלית בהתאם לתווי התקן המחמירים
 • החלפת מנוע מעלית
 • החלפת לוחי פיקוד
 • הגדלת המעלית והחלל הפנימי
 • החלפת בקרי תדר לשיפור חווית הנסיעה של המעלית
 • מעלית שבת
 • עיצוב בהתאמה אישית של תא המעלית
 • החלפת דלתות ושאר אביזרים במעלית
 • החלפת פאנלים
 • פתרונות תאורה למעלית
 • פתרונות פונקציונאליים
 • הנגשה של המעלית לבעלי מוגבלות לפי התקן המחמיר

אלו הם חלק מן השירותים הניתנים במסגרת שדרוג מעלית. אנחנו רואים חשיבות באפיון נכון של הצרכים שלכם יחד עם אנשי המקצוע של אפיק אוברמן ניב – כך תוכלו לדעת שהתאמתם עבורכם את הפתרון הטוב ביותר.

אל תתפשרו על אחריות מקצועית

שדרוג מעלית איננה מלאכה פשוטה וטומנת בחובה לא מעט אתגרים לצד הצורך במקצועיות, מיומנות וניסיון. בדיוק לשם כך אנחנו נרצה לבדוק שהחברה שאיתה אנחנו עובדים הינה בעלת ניסיון, ותק ומוניטין בתחום וכן כי היא מספקת אחריות מקצועית לצד ביטוח עבודה על הפעולות השונות שמתבצעות במהלך השיפוץ.

אפיק אוברמן ניב – מתמחים בשדרוג מעליות

חברת אפיק בקרה, תכנון וניהול מעליות הוקמה בשנת 1986 והפכה עם השנים לבחירתם הטבעית של אלפי לקוחות פרטיים ועסקים ברחבי הארץ. החברה הוקמה לשם בקרה על טיב השירות של חברות המעליות ועם השנים התמזגה עם חברת התכנון –"אוברמן ניב" לשם הענקת מעטפת מלאה לקהל לקוחותיה וכיום נקראת – אפיק אוברמן ניב.

החברה מתמחה בייעוץ ותכנון מעליות לצד שיפוץ ושדרוג מעליות ובעלת ידע נרחב, ניסיון ומוניטין בתחום. אנחנו מזמינים אתכם לשדרג את המעלית שלכם ומזמינים אתכם לשיחת אפיון עוד היום.

בוחרים נכון – בוחרים אפיק אוברמן ניב.

ליצירת קשר

אבחון מצב מעלית – אקספרטיזה של AON

לעיתים, מעליות סובלות "ממחלות כרוניות" ולכן יצרנו ב-AON את "האקספרטיזה" – סקר מצב מעלית. המומחים שלנו יגיעו ויבצעו בדיקה מקיפה למעליות שלכם.

לאחר הבדיקה הם יספקו דו"ח מפורט על מצבן של המעליות הכולל גם ממצאים, מסקנות והמלצות בנושאים הבאים:

 • איכות הטיפול והשרות שאתם מקבלים
 • רמת הבלאי וסיבותיו
 • התאמה לתקנים ולתקנות
 • איכות הציוד ואופן התקנתו
 • איתור הגורם לבעיות ומתן פתרונות למניעתן

לאלו מעליות מיועדת הבדיקה?

 • מעליות בעייתיות
 • מעליות לפני סיום האחריות
 • מעליות הזקוקות לשיפוץ
 • מעליות חדשות – בדיקת איכות התקנה וציוד
 • מעליות החייבות לעמוד בעומס עבודה רצוף ואינטנסיבי (heavy duty)
 • שמאות נזקים
ליצירת קשר

ייעוץ ומעקב ליקויי בטיחות

תסקיר בדיקת הבודק המוסמך, הערותיו ומסקנותיו בנושא בטיחות הינן המסמך הרשמי היחיד והקובע את חבות בעל המעלית, חברת השרות ואחריותם הפלילית לתקינות המעלית ובטיחותה.

ככל שמעליות מתיישנות ואינן תואמות לדרישות תקני הבטיחות העדכניים, מסקנות הבדיקה והתייחסות לתיקון הליקויים מקבלת חשיבות כפולה ומכופלת.

יכולתו של הלקוח – ועד הבית, בעל המעלית – לעקוב ולהתמודד עם ההשלכות והדרישות, הן בהיבט הטכני והן בהיבט הכספי, מוגבלת עד כמעט בלתי אפשרית. לכן, ב-AON אפיק אוברמן ניב, אנו מציעים לכם "שרות טיפול בתסקירי הבודק המוסמך".

שרות תסקירי הבודק כולל:

 • מעקב ביצוע בדיקות במועדן – למעליות ודרגנועים
 • טיפול ומעקב קבלת תסקירי הבדיקה
 • בדיקת ההערות וטיפול מול הגורמים הרלוונטיים (הנדסה, רכש, חברות השרות למעליות והבודקים המוסמכים) לתיקון וסילוק הליקויים מהתסקיר
 • קבלת אישור ביצוע תיקון הליקויים מחברות המעליות והעברתו למינהל הבטיחות במשרד העבודה

תסקירי הבודק המוסמך משקפים את תוצאות ה"טסט" של המעלית. מעלית שלא "עברה טסט", או שנמצאו בה ליקויים, וקיבלה "אישור זמני" מחייבת טיפול נמרץ!

אל תזניחו את בטיחותכם.
ליצירת קשר

סקר תנועה לבניינים קיימים וחדשים

למי זה מתאים?

משרדים

מסחר

מגורים

מלון

הבניין הקיים שלכם שינה ייעוד? מתכננים בניין חדש?

משרדים, מסחר, מגורים או מלון – לכל בניין יש את כמות המעליות המתאימה לו כנגזרת מהאופי שלו וכמות האנשים המשתמשים במעליות.

לחיים בבניין קיים שהשתנה עם השנים, דינמיקה משלהם. כמות המשתמשים כמו גם אופי הבניין וסוג התנועה. מה שהתאים בעבר כבר לא בהכרח מתאים היום.

נבצע עבורכם סקר תנועה, בו יימדדו פרמטרים שונים בתפקוד מערך המעליות הקיימות. יימדדו זמני ההמתנה בקומות שונות במהלך היום ויבוצע ניתוח סטטיסטי מתוך מערכת הבקרה של המעליות. נמליץ על פעולות לשיפור תפקוד סוללת המעליות, והתאמתן לסוג התנועה העדכני של הבניין.

אם מדובר בבניין חדש, נאפיין אתכם את הדרישות ממערכת התעבורה האנכית, ובאמצעות הכלים שלנו נגדיר את המפרט המדויק של המעליות שיענה לרמת השירות שהגדרתם.

כיועצים לתעבורה אנכית, עם ניסיון נצבר של למעלה מ-35 שנים בתכנון אלפי מעליות חדשות וכן בשדרוג אלפי מעליות קיימות, לנו ב-AON יש את הכלים והפתרונות לתכנון מערכת התעבורה האנכית ולהתאמתה לבניין שלכם.
ליצירת קשר